Kogenud ettevõtete suvepäevade korraldaja Tõnu Einasto: “Ettevõtte suvepäevad on juba ammu midagi muud, kui murumängud, tasuta õlu ja süldibänd”.

Selle kasuliku artikli läbi lugemiseks kulub sul 5 minutit.

Kogenud sündmuste korraldaja Tõnu Einasto annab nõu, kuidas korraldada meeldejäävat sündmust, kuidas alustada firmapeo planeerimisega ja mille järgi valikuid teha.

Boonus: lisatud põnev podcast pidude korraldamisest.

ettevõtte suvepäevade korraldamine spithamis
Ettevõtete suvepäevade korraldaja Tõnu Einasto Rõõmulaborist

Ettevõtte suvepäevade sisu ja vorm sõltub meist ümbritsevatest trendidest. 15 aastat tagasi oli ettevõtete suvepäevade programmis paintball ja kanuumatk. Täna selliseid tegevusi naljalt ei leia. Seda põhjusel, et „need on juba tehtud“ või „kõigile tuttavad“ ning otsitakse uusi põnevaid ühiseid ajaveetmisviise.

19. hooaega firmapidude korraldamisega tegelev Tõnu Einasto RõõmuLaborist ütleb, et firmapidude korraldamise üldistes trendides suuri muutusi pole. Kui heita pilk eesolevale suvehooajale, siis põhimõtted on läbi aegade ikka samad – suvesündmuse jaoks sobilik koht, hea söök, mitmekülgse valikuga sobilik päevaste ühistegevuste programm ja õhtu lõpuks pidu bändiga. 

Mõnikord on töötajad  ettevõtte suvepäevadele oodatud koos peredega. Nii väärtustatakse ettevõte töötaja tagalat ning antakse üheskoos võimalus toredalt aega koos veeta.

Majanduse tõusudel ja mõõnadel on otsene seos suvepäevade korraldamisega ning see määrab ära ürituse sisu ja mahu. Eelmises kriisis oli olukord, kui ettevõtted jätsid suvepäevasid ära ning majandusliku olukorra paranemisel mõni aasta hiljem võeti ühisüritused taas kavasse. Samas on ka ettevõtteid, kes iga-aastaselt on leidnud võimaluse ning pakkunud töötajatele mõnusat äraolemist. Nii et siit päris reeglipära ei saa leida.

eyyevõtte suvepäevade korraldamine

Ettevõtte suvepäevad: millest alustada?

Inimesed, kes tegelevad ettevõtetes suvepäevade korraldamisega on teadlikumaks muutunud. 

Osatakse küsida või huvi tunda konkreetsete uutest aktiiv-tegevustest, millega kokku puutunud välismaal reisides või ammendamatuks „tööriistaks“ mõlemale poolele on siin kindlasti ka YouTube, mis tihti ka põnevatest ideedest pungil. 

Õige on sündmuse korraldaja ja tellija vahel leida ühine arusaam, missugused on suvepäevade ootused ning selle järgi seada paika kogu tegevuste programm. Meelelahutus, sportlikud tegevused, õpetlikud loengud või töötoad – need on vaid mõned suunad, mille järgi ettevõtte suvesündmus oma „vundamendi“ saab. Põhiliseks mootoriks on aga siiski suvepäevaline ise. 

Mitmekülgsete ja julgete otsustega kliendid hoiavad sündmuste korraldajaid mugavustsoonist väljas ning panevad tihti proovile „kastist väljas“ olevate ideede vormistuse ootustega.

Mitmed aastad tagasi läks paljuski suvepäevadel olnud sisu digitaalseks – tahvelarvutid jmt, mis ühel hetkel on uudne, innovaatiline ja põnev, muutub ajapikku tavaliseks ja igapäevaseks ning siis tullakse tihti „tagasi juurde juurde“ – nii mõnegi suvepäeva tippsündmuseks on lõbusad lihtsad tegevused, mis tuttavad lapsepõlvest või konkreetselt „käega katsutavad“. Mõni alguses lihtsana tunduv meeskonnatööd arendav ühine ülesanne liidab kollektiivi rohkem kui paar koolituspäeva kinnises klassiruumis. 

eyyevõtte suvepäevade korraldamine

Mida rohkearvulisem on suvepäevadest osavõtt, seda rohkem tuleks mõelda ka paralleel tegevustele, et iga suvepäevaline leiaks endale meeldivaid tegevusi. Mõni tahab käsitöö nurgas nokitseda, mõni sporti teha, mõni lihtsalt kolleegidega lobiseda.


Põnevaid ideid saab kaasa haarata ja teostada pea kõikjal, aga mis siis, kui maalilised suvepäevade pidamise paigad hakkavad otsa saama? Uus trend näitab, et paljud ettevõtted leiavad ennast firma ühisüritusi tegemas Lätis. Ühtpidi kodule lähedal, teisalt põnev keskkonnavahetus annab taas paljuski juurde ühise minapildi loomisel, on seiklus omaette ning saab alati rõõmuga öelda: „Meie suvepäevad olid välismaal!“ 

Kuidas valida endale hea ettevõtte suvepäevade läbiviimise koht ja korraldaja?

Ettevõtte suvepäevade või mõne muu sündmuse korraldaja otsingut soovitab Tõnu Einasto alustada internetist. Googelda, seejärel vaata kodulehti ja võrdle taustainfot. Lisaks küsi soovitusi neilt, kes mõne ürituse korraldusega juba kokku puutunud on. Nii saab esimese valiku ära teha.

Siin on sulle kuulamiseks huvitav podcast pidude korraldamisest, milles Tõnu Einasto räägib Vikerraadios koos saatejuhi Sven Paulusega ettevõtte suvepäevade teemal.

Kuula ära ja leiad kindlasti mõne idee, mis aitab õnnestunud sündmuseni!

Kui algselt tunduks mugav teha päring paljudele võimalikele korraldajatele ning siis koguda eelinfo, siis küsi kõigepealt endalt – on mul selleks aega? Pigem vali eelneva info põhjal välja kaks-kolm võimalikku korraldajat, otsusta nendega kohtumiste järel, kes on Sulle sobilik partner koostööks ning siis istuge juba „ühele poole lauda“, nii läheb kogu planeerimise ja korralduse protsess ladusalt. 

Olgu tegemist 25 või 1250 inimesele korraldatud suvesündmusega, peitub alati õnnestunud sündmuse võti dialoogis ja koostöös tellija ja korraldaja vahel!

Selle artikli aitas meie blogisse kirjutada tunnustatud sündmuste korraldaja, moderaator ning õhtujuht Tõnu Einasto.

Kui soovid, et sinu ettevõte suvepäevad oleksid osalejatele meeldejäävad või kui tahad korraldada mõnda muud sündmust, siis võta Tõnuga ühendust telefonil +372 5301 5353 , kiika RõõmuLabori veebilehele www.roomulabor.ee või tshekka Facebooki – facebook.com/rõõmulabor

eyyevõtte suvepäevade korraldamine

Siin on sulle veel mõned head mõtted, mis toovad naeratuse suule:

  1. Ainult meie juures on sul unikaalne võimalus koos tiimiga teha võimsalt tervendavat, tiimi ühendavat ja kosutavat metsateraapiat. Kui sa ei tea, mis see täpselt on, siis loe metsateraapia kohta lähemalt siit.
  2. Kui tuled meie juurde metsa ettevõtte suvepäevi korraldama, siis saad teha koos oma meeskonnaga unustamatu merereisi. Osmussaar on meil siinsamas lähedal ning saarele viiva laeva kapten on meie hea sõber.
  3. Meil on väga kuulsad saunad, mis on kohandatud nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Kui oled meie külaline, siis võid saunatada, palju jaksad.
  4. Unustamatu kümblustünni kogemus teeb saunatamise veelgi mõnusamaks.
  5. Kuigi kõik meie saunaga metsamajad on sisustatud esmaklassiliste köökidega ning toiduvalmistamise võimalused on head  P.s. – meil on lisaks veel ka katusega grillkoda, kus on hea kehvema ilma puhul grumaanselt aega viita.

Spithamis saad viibida puhtas looduses nii palju, kui süda lustib ning hingematvalt ilusad metsad, puhtad rannaalad ning metsajärved on inimestele imelised kingitused. Loe sellest lähemalt meie blogi artiklist ”Mida teha Spithamis?”

Meil on ilusa metsa sees Spithamis kolmest puhkemajast koosnev kompleks – igas majas olemas privaatsed puuküttega saunad, kümblustünnid ning kõik muu vajalik kosutavaks puhkuseks. Loe lähemalt meie majadest siit: https://www.minupuhkus.ee/majutus/

eyyevõtte suvepäevade korraldamine

Kui tuled meie juurde ettevõtte suvepäevi veetma, siis aitame sul korraldada ka vajaliku toitlustuse. Soovi korral võid ka ise söögi eest hoolitseda – igas majas on täisvarustusega mugavad köögid ning kui tahad, siis võid toitu valmistada õues grillil. Kosutav ettevõtte suvepidu on väga tore elamus.

Küsi meie käest pakkumist oma ettevõtte suvepäevade jaoks.

Võta meiega ühendust ja ära muretse : küsija suu pihta ei lööda. Saada oma soov meie poole teele. Vaatame saadud teate läbi nii kiiresti, kui võimalik ja vastame hiljemalt ühe tööpäeva jooksul. 

Lepime kokku sinu täpsemad vajadused ning siis saame teha just sinu jaoks mõeldud parima pakkumise.

Broneerida saad SIIT ning hinnapakkumist saad küsida SIIT.
Võid mulle ka kohe otse helistada – nii ongi parem.

Minu telefon on:  +372 53466264

Tervitustega,
Spithami Epp

Siin on sulle lisaks põnevat lugemist Spithami Puhkemajade kohta