Puhkemaja kümblustünniga

Meil siin Spithamis on kõik puhkemajad sauna ja kümblustünniga.
Puhka, kümble ja naudi.

Mis on kümblustünn ja kuidas kümblustünni kasutada?

Sõna kümblustünn koosneb kahest osast – “kümblus” ja “tünn”. Kümblustünn täidetakse veega, vesi soojendatakse soovitud temperatuurini ning seejärel saab soojendatud vett kasutada kümblemiseks ehk teisisõnu vannis käimiseks.

Meie kümblustünnid asuvad välitingimuses ning on puudega köetavad.  Kümblustünn mahutab ligikaudu 1150 liitrit vett. Tünni täitmine võtab aega ca XX tundi ning kümblustünnis oleva vee soojendamine võtab aega ligikaudu 1,5-2 tundi.

Selleks, et vesi kümblustünnis kiiremini soojeneks ja peale kasutamist kauem soe püsiks, siis soovitame katta tünn pealt kaanega.

Külmemate ilmade korral võtab vee soojenemine pikemalt aega ning kasutades kümblustünni külmematel aegadel tuleb kindlasti jälgida, et oleksid kaelani soojas vees ning pea oleks kaetud sooja mütsiga.

Korraga  mahub tünni lahedalt istuma  4-6 kasutajat.

kümblustünniga puhkemaja

Sul on küsimus?

epp@minupuhkus.ee

53 466 264

Asuokoht kaardil

t

Korduvad küsimused

Kodukord

Miks on kümblustünni kasutamine sinu tervisele hea

Kümblustünni saab Spithamis kasutada aastaringselt ning olenemata ilmas ning aastaajast, kusjuures igal aastaajal on omad võlud.

Kümblustünni kasutamine on lihtne ning selle ettevalmistamisega seotud tegevustega saab hakkama iga täiskasvanu. Kõik Spithami Puhkemajad on varustatud oma kümblustünniga – saad segamatult ja privaatselt nautida kümblustünni mõnusid. 

Tünnid on seestpoolt valmistatud samast materjalist nagu kodused vannid ning dushialused ning kümblustünnide ergonoomiline disain tagab libisemiskindluse ning istumismugavuse. Meie kümblustünnide väline osa on valmistatud naturaalsest puidust.

Soojas vees on mõnus lõõgastuda ning eriti lõõgastav on kümblustünni kasutamine siis, kui lisada vette looduslikke vahendeid, mis toetavad keha ja vaimu. Meie soovitame kasutada näiteks erinevate okaspuude oksi, looduslikke ravimtaimi ning naturaalseid taimedest pressitud õlisid.

kümblustünniga puhkemaja

Kümblustünni kasutamise head tavad

Endast ning ümbritsevast lugupidavate inimestega käivad kaasas viisakad ja head käitumistavad. Lugupidamine ning austus looduse, inimeste ja kõige elava suhtes.

Siin on head tavad, mida pidada silmas kümblustünni kasutamisel:

 • Enne ja peale kasutamist tuleb kümblustünn seest puhastada  – eemalda tünnist looduslik praht nagu lehed ja putukad või peale kasutamist sinna sadestunud jäägid.
 • Kasuta kümblustünni ahju kütmiseks vaid kuivi küttepuid. Need oleme sinu jaoks juba valmis varunud. Kütmisel on vajalik pidev hoogne tuli ahjus, siis soojeneb vesi kiiremini.
 • Ära põleta kümblustünni ahjus prahti, plasti või muid jäätmeid – see rikub ahju ning keskkonda.

Hea  teada: ohutusreeglid kümblustünni kasutamisel

Kümblustünni kasutamisel on kaks peamist looduslikku elementi, mis vajavad sinu tähelepanu – need on tuli ja vesi.

Kõige olulisem reegel kümblustünni kasutamisel on, et ahju kütmist vee soojendamiseks võib alustada alles siis, kui kümblustünn on täidetud veega. Kui sa kütad ahju kuumaks juba siis, kui vett tünnis ei ole, siis ahi lihtsalt puruneb. Loodetud mõnusa elamuse asemel pead leppima külma kümblustünniga ning sul tuleb korvata lohakuse tagajärjel tekkinud kahjud. 

puhkemaja kpmblustünniga saunaga

Soovitused kümblustünni ohutu ja mõnusa kasutamise osas:

 • Alusta kütmist alles siis, kui oled kümblustünni veega täitnud.
 • Kümblustünnis olev vesi küta maksimaalselt kuni 38 kraadini. Üle selle temperatuuri olev vesi võib halvasti mõjuda kasutajate südame tööle.
 • Kütmise käigus soovitame tünnis olevat vett aeg-ajalt segada – nii segunevad vee erineva temperatuuridega kihid kiiremini.
 • Lõpeta puude lisamine ahju, kui vee temperatuur kümblustünnis on jõudnud 35 kraadini.
 • Vee tohib kümblustünnist välja lasta alles peale seda, kui tuli on tünni ahjus täielikult kustunud ning söed jahtunud.
 • Kümblustünni sisenetakse ning sealt väljutakse ainult selleks ettenähtud trepi kaudu-
 • Ära hüppa tünni sisse ega sealt välja.
 • Kasuta tünnis oleva vee tervendavate lisanditena vaid looduslikke preparaate (taimed, taimeõlid).
 • Kui oled kümblustünni kasutamise lõpetanud, kuid tahad hiljem veel mõnuleda (mõne tunni pärast või näiteks järgmisel päeval), siis kata tünn pealt kaanega. Tünn seisab soe peale kütmise lõpetamist veel mitmeid tunde.
 • Kui tunned kümblustünnis olles peapööritust, kui sinu või sinu kaaslase süda hakkab kiiremini tööle – siis lahku tünnist. Vesi võib olla liiga kuum või siis oled tünni liiga kauaks mõnulema jäänud ning on aeg teha väike paus.

Kõik Spithamis asuvad saunaga puhkemajad on varustatud oma kümblustünniga. Kümblustünni kasutamine on võimalik meie juures loodust nautivatele puhkajatele väikese lisatasu eest – alates 50€ piiramatu kasutusaja eest.

Kui soovid kasutada kümblustünni meie juures viibides, siis tee selle kohta märge oma broneeringu esitamisel. Lepime kokku aja, millal tahad kümblustünni kasutada ning valmistame sinu jaoks kõik vajaliku ette – täidame tünni värske ja  puhta veega ning kütame soojaks ka. Sina puhka ja naudi.

Meie saunaga puhkemajad

Spithami Puhkemajad on kompleks, kuhu kuulub kolm palkmaja - Väike Maja, Suur Maja ning Seltskonna Puhkemaja. Igas metsamajas on oma puuküttega saun ja kümblustünn, korralik köök ning lisaks palju muid mugavusi.

romantiline puhkemaja kahele 05

Väike Puhkemaja

Romantikute lemmik. 4 magamskohta. Väga privaatne, ümbritsetud metsaga. Oma saun ja kümblustünn. Kõikide mugavsutega köök + WIFI. Saunapuud, saunalinad ja voodipesud on hinna sees

€190 +km/ööpäev

väike%20puhkemaja%20saunaga%20MKL 0090

Suur Puhkemaja

Perede lemmik. 8 magamiskohta Kõikide mugavustega köök + WIFI. Oma saun ja kümblustünn. Saunapuud, saunalinad ja voodipesud on hinna sees.Ümbritsetud metsaga, oma tiik.

€290 +km/ööpäev

spithami saunaga puhkemajad 43

Seltskonna Maja

Parim valik sündmuse korraldamiseks. 20 magamiskohta, saunamaja ja elumaja eraldi. Oma kümblustünn, korralik köök ja seminari /peoruum koos varustusega. Toitlustuse võimalus.

€900 +km/ööpäev

Meie mõnusad metsajutud

Koolivaheaeg Spithamis

Koolivaheaeg SpithamisKolm väga mõjuvat põhjust, miks veeta oktoobri koolivaheaeg koos lastega Spithamis looduse keskel.Veeda koolivaheaeg SpithamisKui sa pole varem Spithamis käinud, siis siin on väga palju avastamist. Spithamit ümbritseb Nõva maastikukaitseala,...

Loen edasi

koolivaheag eestis lastega sügisel perepuhkus

Ettevõtte suvepäevade korraldamine

Ettevõtte suvepäevadKogenud ettevõtete suvepäevade korraldaja Tõnu Einasto: “Ettevõtte suvepäevad on juba ammu midagi muud, kui murumängud, tasuta õlu ja süldibänd”.Ettevõtte suvepäevad on juba ammu midagi muud, kui murumängud, tasuta õlu ja süldibändSelle kasuliku...

Loen edasi

ettevõtte-suvepaevade-korraldamine-spithami-tonu-einasto

Lühipuhkus Eestis

Lühipuhkus eestis.Kui sära kipub silmadest kaduma ja väsimus võtab võimust, siis on õige aeg teha üks väike paus igapäevastest toimetamistest. Võta endale lühipuhkus.

Loen edasi

lühipuhkus eestis

Ettevõtte suvepäevad, millest sa pole osanud unistadagi

Ettevõtte suvepäevad, millest sa pole osanud unistadagiSaad teada, kuidas korraldada ettevõtte suvepäevad, mis jäävad töötajatele veel kauaks meelde. Boonus: Sisaldab kogenud suvepäevade korraldaja Tõnu Einasto kasulikke nõuandeidEttevõtte suvepäevad on firma...

Loen edasi

ettevotte-suvepaevad-firmapidu-spithami-puhkemajad

6 põhjust, miks perepuhkus Spithamis on hea mõte

Perepuhkus SpithamisEesti pakub oma kaunite maastike ja rikkaliku kultuuriga külalistele palju avastamisrõõmu. Kui otsid ideaalset kohta perepuhkuseks, siis Spithami võib olla just see koht, mida oled otsinud.Perepuhkus Spithamis: kogemus, mida ei maksa mööda...

Loen edasi

perepuhkus-spithamis-01

Kuhu minna puhkama, kui kevad on südames?

Kuhu minna puhkama, kui kevad on südames?Esimesed kevadised jalutuskäigud looduses on alati erilised, sest see on aeg, mil saame üle lugeda talviseid jälgi ja märke. Võta endale kevadpuhkusTalv hakkab tasahilju taandumist bluuside järele vaatama, päevad muutuvad...

Loen edasi

kevadpuhkus spithami puhkemajades

Spithami puhkemajad kümblustünniga

Kümblustünni kasutamine on lihtne ning selle ettevalmistamisega seotud tegevustega saab hakkama iga täiskasvanu. Kõik Spithami Puhkemajad on varustatud oma kümblustünniga – saad segamatult ja privaatselt nautida kümblustünni mõnusid.