Puhkemaja kümblustünniga

Meil siin Spithamis on kõik puhkemajad sauna ja kümblustünniga.
Puhka, kümble ja naudi.

Panime kokku soovitused, kuidas kümblustünni kasutada nii, et sellest oleks sulle rõõmu ja kasu.

puhkemaja kümblustünniga

Mis on kümblustünn ja kuidas kümblustünni kasutada?

Sõna kümblustünn koosneb kahest osast – “kümblus” ja “tünn”. Kümblustünn täidetakse veega, vesi soojendatakse soovitud temperatuurini ning seejärel saab soojendatud vett kasutada kümblemiseks ehk teisisõnu vannis käimiseks.

Meie kümblustünnid asuvad välitingimuses ning on puudega köetavad.  Kümblustünn mahutab ligikaudu 1150 liitrit vett. Tünni täitmine võtab aega ca XX tundi ning kümblustünnis oleva vee soojendamine võtab aega ligikaudu 1,5-2 tundi.

Selleks, et vesi kümblustünnis kiiremini soojeneks ja peale kasutamist kauem soe püsiks, siis soovitame katta tünn pealt kaanega.

Külmemate ilmade korral võtab vee soojenemine pikemalt aega ning kasutades kümblustünni külmematel aegadel tuleb kindlasti jälgida, et oleksid kaelani soojas vees ning pea oleks kaetud sooja mütsiga.

Korraga  mahub tünni lahedalt istuma  4-6 kasutajat.

puhkemaja kümblutsünniga

Miks on kümblustünni kasutamine sinu tervisele hea

Kümblustünni saab Spithamis kasutada aastaringselt ning olenemata ilmas ning aastaajast, kusjuures igal aastaajal on omad võlud.

Kümblustünni kasutamine on lihtne ning selle ettevalmistamisega seotud tegevustega saab hakkama iga täiskasvanu. Kõik Spithami Puhkemajad on varustatud oma kümblustünniga – saad segamatult ja privaatselt nautida kümblustünni mõnusid. 

Tünnid on seestpoolt valmistatud samast materjalist nagu kodused vannid ning dushialused ning kümblustünnide ergonoomiline disain tagab libisemiskindluse ning istumismugavuse. Meie kümblustünnide väline osa on valmistatud naturaalsest puidust.

Soojas vees on mõnus lõõgastuda ning eriti lõõgastav on kümblustünni kasutamine siis, kui lisada vette looduslikke vahendeid, mis toetavad keha ja vaimu. Meie soovitame kasutada näiteks erinevate okaspuude oksi, looduslikke ravimtaimi ning naturaalseid taimedest pressitud õlisid.

puhkemaja kümblustünniga

Kümblustünni kasutamine annab sulle meeldiva olemise, see on väga tõhus stressi leevendaja ning lõõgastab tervet keha. Vee ning naturaalse puidu soojuse omavaheline harmoonia loob mõnusa ja looduslähedase tunde.

Kasulik nipp: enne kümblustünni minemist on hea käia leilisaunas – siis on kümblustünni kasutamine eriti lõõgastav.

puhkemaja kümblustünniga

Kümblustünni kasutamise head tavad

Endast ning ümbritsevast lugupidavate inimestega käivad kaasas viisakad ja head käitumistavad. Lugupidamine ning austus looduse, inimeste ja kõige elava suhtes.

Siin on head tavad, mida pidada silmas kümblustünni kasutamisel:

 • Enne ja peale kasutamist tuleb kümblustünn seest puhastada  – eemalda tünnist looduslik praht nagu lehed ja putukad või peale kasutamist sinna sadestunud jäägid.
 • Kasuta kümblustünni ahju kütmiseks vaid kuivi küttepuid. Need oleme sinu jaoks juba valmis varunud. Kütmisel on vajalik pidev hoogne tuli ahjus, siis soojeneb vesi kiiremini.
 • Ära põleta kümblustünni ahjus prahti, plasti või muid jäätmeid – see rikub ahju ning keskkonda.

Hea  teada: ohutusreeglid kümblustünni kasutamisel

Kümblustünni kasutamisel on kaks peamist looduslikku elementi, mis vajavad sinu tähelepanu – need on tuli ja vesi.

Kõige olulisem reegel kümblustünni kasutamisel on, et ahju kütmist vee soojendamiseks võib alustada alles siis, kui kümblustünn on täidetud veega. Kui sa kütad ahju kuumaks juba siis, kui vett tünnis ei ole, siis ahi lihtsalt puruneb. Loodetud mõnusa elamuse asemel pead leppima külma kümblustünniga ning sul tuleb korvata lohakuse tagajärjel tekkinud kahjud. 

Soovitused kümblustünni ohutu ja mõnusa kasutamise osas:

 • Alusta kütmist alles siis, kui oled kümblustünni veega täitnud.
 • Kümblustünnis olev vesi küta maksimaalselt kuni 38 kraadini. Üle selle temperatuuri olev vesi võib halvasti mõjuda kasutajate südame tööle.
 • Kütmise käigus soovitame tünnis olevat vett aeg-ajalt segada – nii segunevad vee erineva temperatuuridega kihid kiiremini.
 • Lõpeta puude lisamine ahju, kui vee temperatuur kümblustünnis on jõudnud 35 kraadini.
 • Vee tohib kümblustünnist välja lasta alles peale seda, kui tuli on tünni ahjus täielikult kustunud ning söed jahtunud.
 • Kümblustünni sisenetakse ning sealt väljutakse ainult selleks ettenähtud trepi kaudu-
 • Ära hüppa tünni sisse ega sealt välja.
 • Kasuta tünnis oleva vee tervendavate lisanditena vaid looduslikke preparaate (taimed, taimeõlid).
 • Kui oled kümblustünni kasutamise lõpetanud, kuid tahad hiljem veel mõnuleda (mõne tunni pärast või näiteks järgmisel päeval), siis kata tünn pealt kaanega. Tünn seisab soe peale kütmise lõpetamist veel mitmeid tunde.
 • Kui tunned kümblustünnis olles peapööritust, kui sinu või sinu kaaslase süda hakkab kiiremini tööle – siis lahku tünnist. Vesi võib olla liiga kuum või siis oled tünni liiga kauaks mõnulema jäänud ning on aeg teha väike paus.

Kõik Spithamis asuvad saunaga puhkemajad on varustatud oma kümblustünniga. Kümblustünni kasutamine on võimalik meie juures loodust nautivatele puhkajatele väikese lisatasu eest – alates 50€ piiramatu kasutusaja eest. Kui soovid kasutada kümblustünni meie juures viibides, siis tee selle kohta märge oma broneeringu esitamisel. Lepime kokku aja, millal tahad kümblustünni kasutada ning valmistame sinu jaoks kõik vajaliku ette – täidame tünni värske ja  puhta veega ning kütame soojaks ka. Sina puhka ja naudi.

COVID puhkus

Meie juures tunned ennast turvaliselt ka COVID-19 leviku tingimustes. Suhtume väga vastutustundlikult COVID-19-st tulenevatesse külastajate turvalisuse nõuetesse. Kuidas me tagame oma külastajate turvalisuse COVID-19 leviku tingimustes, saad lugeda siit. Lisaks on sulle kasulik teada, et koroonaviirus sureb puitpindadel kiirelt ning kuumas saunas silmapilkselt.

Tutvu kindlasti ka meie kosutava teraapiavõimalusega – koostöös metsateraapia giid Egle Beek’iga pakume oma külastajatele eriti kosutavat võimalust tegeleda metsateraapiaga.

Lisan veel siia, et juhul, kui sinu peres on mõni hästikäituv lemmikloom, siis võtke tema ka kindlasti kaasa – meil siin Spithamis on lemmikloomad teretulnud.

VÄIKE PUHKEMAJA SAUNAGA

190€+km / ööpäev

4 magamiskohta

Kõikide mugavustega köök + WIFI

Saun, dush ja WC, kümblustünni kasutamise võimalus

Saunapuud, saunalinad ja voodipesud on hinna sees

Võimalik 2 lisakohta ilma lisatasuta

Väga privaatne, ümbritsetud metsaga

ROMANTIKUTELE

SUUR PUHKEMAJA SAUNAGA

290€ +km/ ööpäev

8 magamiskohta

Kõikide mugavustega köök + WIFI

Saun, dush ja WC, kümblustünni kasutamise võimalus

Saunapuud, saunalinad ja voodipesud on hinna sees

Võimalik 2 lisakohta ilma lisatasuta

Väga privaatne, ümbritsetud metsaga, oma tiik

POPULAARNE

SELTSKONNA PUHKEMAJA

900€+km / ööpäev 

20 magamiskohta

Kõikide mugavustega köök + WIFI

Saunamaja ja elumaja erladi

Saunapuud, saunalinad ja voodipesud on hinna sees

Kümblustünni kasutamise võimalus

Väga privaatne, ümbritsetud metsaga

KOGU KOMPLEKSI RENT

Lepime hinna kokku

40 magamiskohta

Suur lõkkeplats ning kolm kümblustünni

Soovi korral toitlustus 

Sobib hästi firmapidudeks, seminarideks, sünnipäevadeks

Vajadusel aitame üritust korraldada

Uuri lisaks, teeme sulle hea pakkumise

Vaata siit, kuidas meie juurde tulla

Mõnikord piisab puhkamiseks täiesti paarist päevast. Juba tavapärasest keskkonnast välja saamine on kosutav ning õnnestunud perepuhkus toob naeratuse suule. Kui tahad meie juurde pikemaks peatuma jääda, siis teeme sulle hea pakkumise.

Võta minuga ühendust ja ära muretse: küsija suu pihta ei lööda. Saada oma soov teele –  vaatan saadud teate läbi nii kiiresti, kui võimalik ja vastan hiljemalt ühe tööpäeva jooksul.

Kui soovitud metsamaja on vaba, siis kinnitame sinu broneeringu koheselt peale ettemaksu laekumist – ettemaksu suurus on kolmandik tellimuse maksumusest.

Lepime kokku sinu täpsemad vajadused ning siis saame teha just sinu jaoks mõeldud parima pakkumise.

Kui sul on vaja nüüd kohe midagi täpsustada, siis helista mulle telefonil +372 534 66 264

Kohtumiseni Spithamis!

Spithami Epp

Siin on sulle lisaks põnevat lugemist Spithami Puhkemajade kohta