Kuhu minna puhkama, kui kevad on südames?

Esimesed kevadised jalutuskäigud looduses on alati erilised, sest see on aeg, mil saame üle lugeda talviseid jälgi ja märke.

Võta endale kevadpuhkus

Talv hakkab tasahilju taandumist bluuside järele vaatama, päevad muutuvad pikemaks ja päike piilub pilvede vahelt üha sagedamini. Öine külm väikese näpistusena on veel olemas, kuid talvine pimedus hakkab tasapisi taanduma ning loodus ärkab oma unest. Selle ärkamise saatel tuleme ka meie taas ellu, avades oma südamed ja meeled kevade lootusele.

Kuigi mere ääres võib looduse kevadine ärkamine paista veidi hilisem kui sisemaal, ei ole ka siin kevade saabumine märkamatu. Pungad, urvad ja õied muutuvad päev-päevalt suuremaks ning maa seest kerkivad taimede lehed ja varred, sirutudes õrnalt päikese poole. Esimesed kevadised jalutuskäigud looduses on alati erilised, sest see on aeg, mil saame üle lugeda talviseid jälgi ja märke. Kas jänesed ja kitsed on oma talvise nälja rahuldanud mõne meie lemmikpõõsa või taimega? Millised taimed on talvekahjustustest toibumas?

 

lühipuhkus eestis

Sul on küsimus?

epp@minupuhkus.ee

53 466 264

Asuokoht kaardil

t

Korduvad küsimused

Kodukord

Kevadpuhkus: loodusest ammutatud energia pärast talveväsimust

tKui talve pimedad kuud hakkavad vaikselt taanduma ja päikesevalgus uuesti meid soojendama hakkab, tunneme, kuidas kevad toob kaasa värskuse ja uue elu. Pikad talveõhtud on jätnud oma jälje ning kevadpuhkus osutub just õigeks lahenduseks talveväsimuse ja enesetunde parandamiseks.

Miks on kevadpuhkus eriti soovitatav talveväsimuse leevendamiseks? Talvekuudel jääb meie organism päikesevalguse ja värskete õhuvoolude puudusel tihti uniseks ja energiapuudusesse. Seetõttu on kevadpuhkus justkui värskendav äratuskõne meie kehale ja vaimule.

Üks parimaid viise kevadpuhkuse nautimiseks ja enesetunde parandamiseks on looduses viibimine. Metsas jalutamine, kuuldes linnulaulu ja jälgides esimesi kevadlilli, on tõeliselt hinge turgutav. Seal saame hingata värsket õhku, mis on rikas hapniku ja negatiivsete ioonide poolest, mis omakorda parandavad meie enesetunnet ja vähendavad stressi.

Uuringud on näidanud, et looduses viibimine mõjub positiivselt meie vaimsele tervisele. See võib vähendada ärevust, suurendada keskendumisvõimet ning anda meile parema emotsionaalse tasakaalu. Üks uuring (Hassanpour et al., 2017) tõi välja, et metsas jalutamine vähendab kortisooli taset, mis on seotud stressiga.

Kuid meie kevadpuhkuse võlu peitub ka selles, et meil on võimalus nautida tõelist Eesti loodust ja saunakultuuri. Spithamis on palju imelisi metsaradu, kus saab jalutada ja end ümbritsevast loodusest täielikult üles laadida. Lisaks on meil ka suurepärased saunad, kus saate lõõgastuda ja kogeda tõelist sauna naudingut.

Üks veelgi erilisem viis kevadpuhkuse nautimiseks on kümblustünni kasutamine. Tühjadesse talvepäevadesse võib kiiresti tulla värskendav muutus, kui veedad aega soojas kümblustünnis, vaadates samal ajal ümbritsevat loodust. Kümblustünni kasutamine aitab lõdvestada lihaseid ja vähendada pinget ning parandab kindlasti enesetunnet.

On teada, et looduses viibimine parandab inimese immuunsüsteemi, vähendab stressihormoonide taset ja aitab tugevdada vaimset tervist. Looduses viibimine suurendab oluliselt positiivseid emotsioone ja vähendab negatiivseid tundeid.

Ja mis veelgi parem, meil on lubatud kaasa võtta oma lemmikloomad, kes saavad samuti nautida kevadist värsket õhku ja looduse ilu. Koos nendega saame luua erilisi mälestusi ja veeta kvaliteetaega, mis toob rõõmu nii meile kui ka meie karvastele sõpradele.

Kevadpuhkuse võlu seisnebki selles, et see pakub meile võimalust ühendada end loodusega, värskendada keha ja meelt ning tunda rõõmu uuest algusest pärast talveväsimust. Seega, võtke aega enda jaoks, nautige Eesti looduse ilu ning laske kevadel end uuesti ellu äratada.

Kasulikud viited:

  1. Hassanpour, K., Shahdadi, H., & Nourian, A. (2017). The effect of forest bathing on psychological health of elderly people: A field experiment. Urban Forestry & Urban Greening, 27, 106-113.
  2. Li, Q., Kobayashi, M., Kawada, T., & Hara, T. (2018). Effect of forest bathing trips on human immune function. Environmental Health and Preventive Medicine, 23(1), 1-9.

Kui oled valmis tervitama kevadet värskes õhus, metsaradadel jalutades ja sauna naudinguid nautides, siis ootavad Spithami puhkemajad sind ja su pere või sõpru rõõmuga! Broneeri juba täna oma kevadpuhkus ning naudi Eesti looduse ilu ja kevadist energiat Spithami puhkemajades.

Meie saunaga puhkemajad

Spithami Puhkemajad on kompleks, kuhu kuulub kolm palkmaja - Väike Maja, Suur Maja ning Seltskonna Puhkemaja. Igas metsamajas on oma puuküttega saun ja kümblustünn, korralik köök ning lisaks palju muid mugavusi.

romantiline puhkemaja kahele 05

Väike Puhkemaja

Romantikute lemmik. 4 magamskohta. Väga privaatne, ümbritsetud metsaga. Oma saun ja kümblustünn. Kõikide mugavsutega köök + WIFI. Saunapuud, saunalinad ja voodipesud on hinna sees

€190 +km/ööpäev

väike%20puhkemaja%20saunaga%20MKL 0090

Suur Puhkemaja

Perede lemmik. 8 magamiskohta Kõikide mugavustega köök + WIFI. Oma saun ja kümblustünn. Saunapuud, saunalinad ja voodipesud on hinna sees.Ümbritsetud metsaga, oma tiik.

€290 +km/ööpäev

spithami saunaga puhkemajad 43

Seltskonna Maja

Parim valik sündmuse korraldamiseks. 20 magamiskohta, saunamaja ja elumaja eraldi. Oma kümblustünn, korralik köök ja seminari /peoruum koos varustusega. Toitlustuse võimalus.

€900 +km/ööpäev

Meie mõnusad metsajutud

Koolivaheaeg Spithamis

Koolivaheaeg SpithamisKolm väga mõjuvat põhjust, miks veeta oktoobri koolivaheaeg koos lastega Spithamis looduse keskel.Veeda koolivaheaeg SpithamisKui sa pole varem Spithamis käinud, siis siin on väga palju avastamist. Spithamit ümbritseb Nõva maastikukaitseala,...

Loen edasi

koolivaheag eestis lastega sügisel perepuhkus

Ettevõtte suvepäevade korraldamine

Ettevõtte suvepäevadKogenud ettevõtete suvepäevade korraldaja Tõnu Einasto: “Ettevõtte suvepäevad on juba ammu midagi muud, kui murumängud, tasuta õlu ja süldibänd”.Ettevõtte suvepäevad on juba ammu midagi muud, kui murumängud, tasuta õlu ja süldibändSelle kasuliku...

Loen edasi

ettevõtte-suvepaevade-korraldamine-spithami-tonu-einasto

Lühipuhkus Eestis

Lühipuhkus eestis.Kui sära kipub silmadest kaduma ja väsimus võtab võimust, siis on õige aeg teha üks väike paus igapäevastest toimetamistest. Võta endale lühipuhkus.

Loen edasi

lühipuhkus eestis

Ettevõtte suvepäevad, millest sa pole osanud unistadagi

Ettevõtte suvepäevad, millest sa pole osanud unistadagiSaad teada, kuidas korraldada ettevõtte suvepäevad, mis jäävad töötajatele veel kauaks meelde. Boonus: Sisaldab kogenud suvepäevade korraldaja Tõnu Einasto kasulikke nõuandeidEttevõtte suvepäevad on firma...

Loen edasi

ettevotte-suvepaevad-firmapidu-spithami-puhkemajad

6 põhjust, miks perepuhkus Spithamis on hea mõte

Perepuhkus SpithamisEesti pakub oma kaunite maastike ja rikkaliku kultuuriga külalistele palju avastamisrõõmu. Kui otsid ideaalset kohta perepuhkuseks, siis Spithami võib olla just see koht, mida oled otsinud.Perepuhkus Spithamis: kogemus, mida ei maksa mööda...

Loen edasi

perepuhkus-spithamis-01

Puhkemaja kümblustünniga

Puhkemaja kümblustünnigaMeil siin Spithamis on kõik puhkemajad sauna ja kümblustünniga.Puhka, kümble ja naudi.Mis on kümblustünn ja kuidas kümblustünni kasutada?Sõna kümblustünn koosneb kahest osast – “kümblus” ja “tünn”. Kümblustünn täidetakse veega, vesi...

Loen edasi

kümblustünniga puhkemaja

Terve kompleksi rent sündmuseks

Sobib hästi firmapidudeks, seminarideks, sünnipäevadeks, workshoppideks. meil on ka kämpingud, mida saab kasutada suvel.

Mahutab kuni 40 inimest, kuid väljas on ruumi palju. Suur lõkkeplats koos võrpalliväljakukga. Pakume toitlustuse ja vajadusel aitame ürituse läbi viia.

spithami puhkemajad kogu kompleksi rent 01
spithami saunaga puhkemajad 43
puhkemaja saunaga metsamaja
spithami seltskonna puhkemaja saunaga metsamaja 05
spithami saunaga puhkemajad 43

Kevadpuhkus Spithamis

Kui oled valmis tervitama kevadet värskes õhus, metsaradadel jalutades ja sauna naudinguid nautides, siis ootavad Spithami puhkemajad sind ja su pere või sõpru rõõmuga! Broneeri juba täna oma kevadpuhkus ning naudi Eesti looduse ilu ja kevadist energiat Spithami puhkemajades.

spithami puhkemajad saunaga logo puidust

SPITHAMI PUHKEMAJAD

Enamus meie külastajaid on kogenud, et Spithamis puhkamine parandab enesetunnet tõhusamalt, kui varasemad mujal veedetud puhkusehetked.

Loe siit, mida me pakume ja 
mida teha Spithamis

KONTAKTID

epp@minupuhkus.ee

53 466 264

Asuokoht kaardil

t

Korduvad küsimused

Kodukord

© Spithami Puhkemajad  |  Privaatsustingimused

HTML sitemap