Puhkus looduses

Puhkus looduses on tuntud oma tervendava toime poolest. Eestlased on ajast aega olnud seotud metsaga ning Spithami Puhkemajad võimaldavad teil jagada seda sügavat sidet loodusega.

Puhkus looduses teeb sulle head

Kiire elutempo ja igapäevane virvarr võivad aeg-ajalt tunduda üle jõu käivatena, jättes meile vähe aega iseendale. Just siin tuleb loodus appi, kuna loodusel on võime tasakaalustada meie kiiret elu, tuues rahu ja harmoonia.

Puhkus looduses on tuntud oma tervendava toime poolest. Eestlased on ajast aega olnud seotud metsaga ning Spithami Puhkemajad võimaldavad teil jagada seda sügavat sidet loodusega.

Siin saate kogeda puhast Eesti metsa, mis leevendab stressi ning tõstab teie enesetunnet. Puhkus looduses on paljude jaoks justkui naasmine juurte juurde.

Siin, kus linna kiirus ja müra taanduvad, võib loodusel olla sügav mõju meie tervisele ja heaolule.

puhkus looduses

Sul on küsimus?

epp@minupuhkus.ee

53 466 264

Asuokoht kaardil

t

Korduvad küsimused

Kodukord

Puhkus looduses tervendab ja parandab vaimset heaolu

Teadus on korduvalt tõestanud looduse positiivset mõju inimeste füüsilisele ja vaimsele tervisele. Üks oluline tegur on looduse võime vähendada stressi taset. J

aapani uurijate poolt läbi viidud uuringud on näidanud, et metsas viibimine vähendab kortisooli taset, mis on seotud stressiga [Hassanpour et al., 2017]. Seega võib looduses veedetud aeg aidata teil lõõgastuda ning tunda end rahulikumana.

Lisaks stressitaseme langusele võib looduses viibimine parandada ka immuunsüsteemi funktsiooni. Teadlased on leidnud, et metsas jalutamine võib suurendada looduslike tapjarakkude arvu, mis aitavad võidelda haiguste vastu [Li et al., 2018]. See tähendab, et looduses viibimine võib suurendada teie vastupanuvõimet haigustele ja nakkustele.

Lisaks füüsilisele tervisele mõjutab loodus ka meie vaimset heaolu. Looduses viibimine võib vähendada ärevust, suurendada keskendumisvõimet ning anda parema emotsionaalse tasakaalu [Hassanpour et al., 2017]. Need efektid on eriti olulised tänapäeva kiire elutempo tingimustes, kus stress ja ärevus on levinud probleemid.

Spithami Puhkemajad pakuvad ideaalset võimalust kogeda looduse tervendavat mõju. Asudes Eesti looduse keskel, saate nautida metsa hääli, värske õhu lõhna ja rahu, mida loodus pakub. Lisaks saate lõõgastuda puuküttega saunas ja veeta privaatset aega metsa südames.

Kui otsite kohta, kus veeta puhkus looduses ja ammutada sellest tervendavat jõudu, siis on Spithami Puhkemajad teie jaoks parim valik Läänemaal. Siin saate ühendada end loodusega, tugevdada oma tervist ning tunda end taas tasakaalus ja energilisena.

Ärge jätke kasutamata võimalust kogeda looduse tervendavat toimet Spithami Puhkemajades!

Kasulikud viited:

1.   Hassanpour, K., Shahdadi, H., & Nourian, A. (2017). “The effect of forest bathing on psychological health of elderly people: A field experiment.” Urban Forestry & Urban Greening, 27, 106-113.

2.  Li, Q., Kobayashi, M., Kawada, T., & Hara, T. (2018). “Effect of forest bathing trips on human immune function.” Environmental Health and Preventive Medicine, 23(1), 1-9.

Puhka Spithamis – meil on puhas loodus

Mõnikord on sinu elutempo nii kiire, et ei saagi enam aru – kus on algus ja kus lõpp. Kõige paremini aitab meil kõige selle igapäevase virr-varriga toime tulla loodus.

Kuna loodus tasakaalustab, siis on hea mõte puhkus looduses – puhtas looduses koos ürgse rahuga. Eestlane on metsarahvas ja meil siin Spithamis on head metsa sinuga jagada küllaga. Just seda põlist eestimaist metsa, mis viib stressi ära ning annab sulle hea enesetunde – nii saad elus paremini hakkama ja metsaga kaasas käiv elurõõm aitab sul oma igapäevasusega toime tulla.

Mida on meil sulle pakkuda:

  • tuulekohin männilatvades
  • värske ja puhta metsa lõhn ninasõõrmetes ning kospudes
  • linnulaul ja kaarnate asjaajamised
  • praksuv kamin ja hinge puhastav lõkketuli
  • kui vihma sajab, siis saad kuulata vee voolamist
  • hubane ja puhastav puuküttega saun
  • igal majal oma kümblustünn
  • väga privaatset olemist metsa rüpes
  • täismugavustega palkmajad nii suurematele seltskondadele kui ka privaatsemaks looduse nautimiseks

Tule ja räägi metsaga, saunata mõnusalt ning ammuta puhast loodusjõudu Spithami metsadest!

Meie saunaga puhkemajad

Spithami Puhkemajad on kompleks, kuhu kuulub kolm palkmaja - Väike Maja, Suur Maja ning Seltskonna Puhkemaja. Igas metsamajas on oma puuküttega saun ja kümblustünn, korralik köök ning lisaks palju muid mugavusi.

romantiline puhkemaja kahele 05

Väike Puhkemaja

Romantikute lemmik. 4 magamskohta. Väga privaatne, ümbritsetud metsaga. Oma saun ja kümblustünn. Kõikide mugavsutega köök + WIFI. Saunapuud, saunalinad ja voodipesud on hinna sees

€190 +km/ööpäev

väike%20puhkemaja%20saunaga%20MKL 0090

Suur Puhkemaja

Perede lemmik. 8 magamiskohta Kõikide mugavustega köök + WIFI. Oma saun ja kümblustünn. Saunapuud, saunalinad ja voodipesud on hinna sees.Ümbritsetud metsaga, oma tiik.

€290 +km/ööpäev

spithami saunaga puhkemajad 43

Seltskonna Maja

Parim valik sündmuse korraldamiseks. 20 magamiskohta, saunamaja ja elumaja eraldi. Oma kümblustünn, korralik köök ja seminari /peoruum koos varustusega. Toitlustuse võimalus.

€900 +km/ööpäev

Meie mõnusad metsajutud

Koolivaheaeg Spithamis

Koolivaheaeg SpithamisKolm väga mõjuvat põhjust, miks veeta oktoobri koolivaheaeg koos lastega Spithamis looduse keskel.Veeda koolivaheaeg SpithamisKui sa pole varem Spithamis käinud, siis siin on väga palju avastamist. Spithamit ümbritseb Nõva maastikukaitseala,...

Loen edasi

koolivaheag eestis lastega sügisel perepuhkus

Ettevõtte suvepäevade korraldamine

Ettevõtte suvepäevadKogenud ettevõtete suvepäevade korraldaja Tõnu Einasto: “Ettevõtte suvepäevad on juba ammu midagi muud, kui murumängud, tasuta õlu ja süldibänd”.Ettevõtte suvepäevad on juba ammu midagi muud, kui murumängud, tasuta õlu ja süldibändSelle kasuliku...

Loen edasi

ettevõtte-suvepaevade-korraldamine-spithami-tonu-einasto

Lühipuhkus Eestis

Lühipuhkus eestis.Kui sära kipub silmadest kaduma ja väsimus võtab võimust, siis on õige aeg teha üks väike paus igapäevastest toimetamistest. Võta endale lühipuhkus.

Loen edasi

lühipuhkus eestis

Ettevõtte suvepäevad, millest sa pole osanud unistadagi

Ettevõtte suvepäevad, millest sa pole osanud unistadagiSaad teada, kuidas korraldada ettevõtte suvepäevad, mis jäävad töötajatele veel kauaks meelde. Boonus: Sisaldab kogenud suvepäevade korraldaja Tõnu Einasto kasulikke nõuandeidEttevõtte suvepäevad on firma...

Loen edasi

ettevotte-suvepaevad-firmapidu-spithami-puhkemajad

6 põhjust, miks perepuhkus Spithamis on hea mõte

Perepuhkus SpithamisEesti pakub oma kaunite maastike ja rikkaliku kultuuriga külalistele palju avastamisrõõmu. Kui otsid ideaalset kohta perepuhkuseks, siis Spithami võib olla just see koht, mida oled otsinud.Perepuhkus Spithamis: kogemus, mida ei maksa mööda...

Loen edasi

perepuhkus-spithamis-01

Puhkemaja kümblustünniga

Puhkemaja kümblustünnigaMeil siin Spithamis on kõik puhkemajad sauna ja kümblustünniga.Puhka, kümble ja naudi.Mis on kümblustünn ja kuidas kümblustünni kasutada?Sõna kümblustünn koosneb kahest osast – “kümblus” ja “tünn”. Kümblustünn täidetakse veega, vesi...

Loen edasi

kümblustünniga puhkemaja

Terve kompleksi rent sündmuseks

Sobib hästi firmapidudeks, seminarideks, sünnipäevadeks, workshoppideks. meil on ka kämpingud, mida saab kasutada suvel.

Mahutab kuni 40 inimest, kuid väljas on ruumi palju. Suur lõkkeplats koos võrpalliväljakukga. Pakume toitlustuse ja vajadusel aitame ürituse läbi viia.

spithami puhkemajad kogu kompleksi rent 01
spithami saunaga puhkemajad 43
puhkemaja saunaga metsamaja
spithami seltskonna puhkemaja saunaga metsamaja 05
spithami saunaga puhkemajad 43

Puhkus looduses on hea

Kuna loodus tasakaalustab, siis on hea mõte puhkus looduses – puhtas looduses koos ürgse rahuga. Eestlane on metsarahvas ja meil siin Spithamis on head metsa sinuga jagada küllaga.