Lugu sellest, kuidas ma puhkemaja ehitasin.

 

Osalesin kevadel  kestliku arengu huvikaitsekoolitusel ning jagan nüüd järelkajana oma mõtteid kestlikest ettevõtlus- ja eluvalikutest. 

Nõva ja Noarootsi piirkonda on alati tunnustatud looduskauni ja puhta kohana. Eriti Spithami poolsaart, mis oli väga kaua kinnine sõjaväeline piirkond ning seega turistidele täiesti suletud. Piirkonda iseloomustavad puhas meri, laulvad liivad ja seene- ning marjade-rohke mets. Suur osa alast on looduskaitse all ning turistidele avatud kohad RMK poolt hästi hooldatud. 

Just loodussäästliku hoiakuga asusin ehitama ka oma puhkemaju. Kuna eelarve oli piiratud, hankisime juba eos äärmiselt palju mööblit taaskasutuskeskustest või tegime suisa ise. Nii on näiteks osad voodid minu  enda poolt disainitud ja koosnevad puupakkudest ja ehitusest üle jäänud lauajuppidest.

Kämpingutes sai oma-loominguna ära kasutatud vanad euroalused. Samuti kõik valamukapid, saunade pingid, nagid, saunade eesruumide riiulid, puukastid jms on minu enda tehtud. Paljud valgustid, diivanid, lauad ja toolid sai soetatud taaskasutuskeskustest.

 

puhka eestis puhkus metsas looduses

 

Põrandaid katavad kaltsuvaibad, mis on kohalik käsitöö ja kootud üleliigsetest ja seisma jäänud kangajuppidest või voodiriietest. Pesukapid on leidnud tee meie juurde otse vanaema suvilast. Sel hetkel sai küll minu tegevus pigem tuld kokkuhoiust, kuid täna olen selle üle väga  tänulik, et raha liiast ei olnud.

Meie majad on omanäolised, igas esemes on natuke minu hinge ja kõik on saanud looduse jaoks võimalikult vähe koormavaks. Seega hetkel juurdeehitust tehes on mu kindel plaan jätkata sama joont. 

Oleme  majutust pakkunud juba viis aastat ja võime kogemuse pinnalt oma külaliste profiili kirjeldada. Suuremalt jaolt on tegemist peredega, kes soovivad lihtsalt looduses koos aega veeta. Pea pooled meil majutunutest on ise meie maju korduvalt rentinud või satuvad meie juurde läbi mõne seltskonna ja soovivad kindlasti tagasi tulla.

Olen alati soovitanud kasutada meie enda nõusid. Olen püüdnud soetada piisavalt köögitehnikat ja nõusid, et millestki puudu ei jääks. Taldrikud ja tassid on küll eriilmelised, kuid kokku korjatud sugulaste ja tuttavate kappidest. 

On selge, et seoses kiire linnastumisega on loodusturismil oma kindel koht puhkajate seas ning mul on Spithamis hea meel kõike head loodusest tulevat inimestega jagada. Kui on metsmaasika aeg, jääb osa muru niitmata, et maasikas kasvada saaks. Ja ega kõik ei peagi kogu aeg sile ja klantsitud olema.

Samas oleme saanud kogu viie aasta küttepuud majade ümbert harvendust tehes ja see on metsale väga hästi mõjunud. Viie aastaga küll uusi küttepuid ei kasva, aga metsaalune on puhevile löönud ja kasvama on hakanud näiteks erinevad marjapõõsad.

Et ka turist end loodussõbralikult üleval peaks on vaja eelkõige endal loodusest lugu pidada. Teha mugavaks jäätmekäitlus, võimaldada kasutada “päris” nõusid papptaldrikute asemel, kasutada loodussõbralikke pesuvahendeid, sisustada taaskasutusest pärit mööbli, kangaste ja nõudega.

Need on vast kõige lihtsamad moodused, et ka meie lastelaste jaoks maakeral värsket õhku ja puhast loodust leiduks. 

Loe artiklit täismahus siit – www.terveilm.ee/kestlik-turism


 

Meil on ilusa metsa sees kaks hubast palkmaja, kus saad mõnusalt oma aega veeta ning päikeseloojanguid nautimas käia. Üks maja on väike ja teine veidi suurem – mõlemad hästi privaatsed.

Vaata siit, missugune on meie SUUR MAJA ning mida head peidab endas meie VÄIKE MAJA.

Broneerida saad SIIT ning hinnapakkumist saad küsida SIIT. Võid mulle ka kohe otse helistada – nii ongi parem. Minu telefon on:  +372 53466264

Ja kas Sa teadsid, et meil on lemmikloomad lubatud? Võta aeg iseendale või tee üks mõnus lühipuhkus.

Lõpetuseks väike sügisene üllatus ka: meil siin Spithamis võrdub kaks kolmega – siin on meie eripakkumine 2=3 !

 

 

 

 

 

 

 

Sügis südames,
Epp