Kuidas ma puhkemaja ehitasin

Oleme kujundanud oma puhkemajad ja teenused selliselt, et need sulanduksid harmooniliselt ümbritsevasse loodusesse.

Osalesin kestliku arengu huvikaitsekoolitusel ning jagan nüüd järelkajana oma mõtteid kestlikest ettevõtlus- ja eluvalikutest.

Nõva ja Noarootsi piirkonda on alati tunnustatud looduskauni ja puhta kohana. Eriti Spithami poolsaart, mis oli väga kaua kinnine sõjaväeline piirkond ning seega turistidele täiesti suletud. Piirkonda iseloomustavad puhas meri, laulvad liivad ja seene- ning marjade-rohke mets. Suur osa alast on looduskaitse all ning turistidele avatud kohad RMK poolt hästi hooldatud.

Just loodussäästliku hoiakuga asusin ehitama ka oma puhkemaju. Kuna eelarve oli piiratud, hankisime juba eos äärmiselt palju mööblit taaskasutuskeskustest või tegime suisa ise. Nii on näiteks osad voodid minu enda poolt disainitud ja koosnevad puupakkudest ja ehitusest üle jäänud lauajuppidest. Kämpingutes sai oma-loominguna ära kasutatud vanad euroalused. Samuti kõik valamukapid, saunade pingid, nagid, saunade eesruumide riiulid, puukastid jms on minu enda tehtud. Paljud valgustid, diivanid, lauad ja toolid sai soetatud taaskasutuskeskustest.

Inimese tervise ja heaolu seisukohalt on segamatu puhkus looduses äärmiselt oluline.

Sul on küsimus?

epp@minupuhkus.ee

53 466 264

Asuokoht kaardil

t

Korduvad küsimused

Kodukord

Kestlik ettevõtlus ja jätkusuutlik elustiil

Kestlik ettevõtlus ja elustiil on teemad, mis on viimasel ajal muutunud üha olulisemaks ning õnneks on need mõisted, millele pööratakse üha enam tähelepanu ka ettevõtlusmaailmas. Ühiskonnas, kus keskkonnamuutused ja ressursside kahanemine mõjutavad meie tulevikku, on oluline leida viise, kuidas luua ja elada viisil, mis ei koorma meie planeeti ega jäta järeltulevatele põlvedele kurnatud keskkonda.

Meie majade põrandaid katavad kaltsuvaibad, mis on kohalik käsitöö ja kootud üleliigsetest ja seisma jäänud kangajuppidest või voodiriietest. Pesukapid on leidnud tee meie juurde otse vanaema suvilast. Sel hetkel sai küll minu tegevus pigem tuld kokkuhoiust, kuid täna olen selle üle väga  tänulik, et raha liiast ei olnud.

Meie majad on omanäolised, igas esemes on natuke minu hinge ja kõik on saanud looduse jaoks võimalikult vähe koormavaks. Seega hetkel juurdeehitust tehes on mu kindel plaan jätkata sama joont.

Oleme  majutust pakkunud juba seitse aastat ja võime kogemuse pinnalt oma külaliste profiili kirjeldada. Suuremalt jaolt on tegemist peredega, kes soovivad lihtsalt looduses koos aega veeta. Pea pooled meil majutunutest on ise meie maju korduvalt rentinud või satuvad meie juurde läbi mõne seltskonna ja soovivad kindlasti tagasi tulla.

Olen alati soovitanud kasutada meie enda nõusid. Olen püüdnud soetada piisavalt köögitehnikat ja nõusid, et millestki puudu ei jääks. Taldrikud ja tassid on küll eriilmelised, kuid kokku korjatud sugulaste ja tuttavate kappidest. 

On selge, et seoses kiire linnastumisega on loodusturismil oma kindel koht puhkajate seas ning mul on Spithamis hea meel kõike head loodusest tulevat inimestega jagada. Kui on metsmaasika aeg, jääb osa muru niitmata, et maasikas kasvada saaks. Ja ega kõik ei peagi kogu aeg sile ja klantsitud olema.

Samas oleme saanud kogu viie aasta küttepuud majade ümbert harvendust tehes ja see on metsale väga hästi mõjunud. Viie aastaga küll uusi küttepuid ei kasva, aga metsaalune on puhevile löönud ja kasvama on hakanud näiteks erinevad marjapõõsad.

Et ka turist end loodussõbralikult üleval peaks on vaja eelkõige endal loodusest lugu pidada. Teha mugavaks jäätmekäitlus, võimaldada kasutada “päris” nõusid papptaldrikute asemel, kasutada loodussõbralikke pesuvahendeid, sisustada taaskasutusest pärit mööbli, kangaste ja nõudega.

Need on vast kõige lihtsamad moodused, et ka meie lastelaste jaoks maakeral värsket õhku ja puhast loodust leiduks. 

Loe meie kohta kirjutatud artiklit täismahus siit – www.terveilm.ee/kestlik-turism

**1. Terviklik Looduskogemus</p>
<p>Üks olulisemaid aspekte Spithami Puhkemajade jätkusuutlikus ettevõtluses on meie pakutav terviklik looduselamuse kogemus. Oleme kujundanud oma majutusasutused ja teenused selliselt, et need sulanduksid harmooniliselt ümbritsevasse loodusesse. Meie palkmajad on ehitatud looduslikest materjalidest ja need on energiatõhusad, mis aitab vähendada meie ökoloogilist jalajälge.</p>
<p>**2. Taastuvenergia Kasutamine</p>
<p>Spithami Puhkemajad kasutavad taastuvenergiat, sealhulgas päikeseenergiat ja tuuleenergiat, mis aitab meil vähendada fossiilsete kütuste kasutamist ja CO2 heidet. Lisaks sellele jälgime hoolikalt oma energiatarbimist, et minimeerida raiskamist ja optimeerida ressursikasutust.</p>
<p>**3. Kohalik Toetus</p>
<p>Meie jätkusuutlik ettevõtlus hõlmab ka kohalike ressursside ja ettevõtjate toetamist. Meie restoranis pakutavad toiduained on pärit kohalikest taludest ja põllumajandustootjatelt, mis mitte ainult ei taga kvaliteetseid tooteid, vaid aitab ka kohalikul majandusel õitseda.</p>
<p>**4. Kogukonna Kaasamine</p>
<p>Spithami Puhkemajad on kaasatud kogukonna tegevustesse ja üritustesse ning toetame mitmeid kohalikke algatusi. Oleme veendunud, et tugev kogukond on oluline osa jätkusuutlikust elustiilist ning meie panustamine kohalikku ellu on meie jaoks enesestmõistetav.</p>
<p>**5. Klientide Teadlikkuse Tõstmine</p>
<p>Oleme veendunud, et haridus ja teadlikkus on olulised jätkusuutlikkuse saavutamiseks. Seetõttu jagame oma klientidega teavet ja praktilisi näpunäiteid selle kohta, kuidas reisides ja igapäevaelus keskkonda säästa. Loodame, et meie kliendid võtavad neid teadmisi kaasa ja rakendavad neid oma igapäevaelus.</p>
<p>Spithami Puhkemajad on südames pühendunud kestlikule ettevõtlusele ja elustiilile. Usume, et iga väike samm loeb ning koos saame luua parema tuleviku meie planeedile ja järeltulevatele põlvedele. Kui olete huvitatud jätkusuutlikust puhkusest ja looduselamusest, siis olete teretulnud külastama meie puhkekompleksi ja olema osa meie kestlikust teekonnast.

Terviklik Looduskogemus

Üks olulisemaid aspekte Spithami Puhkemajade jätkusuutlikus ettevõtluses on meie pakutav terviklik looduselamuse kogemus. Oleme kujundanud oma majutusasutused ja teenused selliselt, et need sulanduksid harmooniliselt ümbritsevasse loodusesse. Meie palkmajad on ehitatud looduslikest materjalidest ja need on energiatõhusad, mis aitab vähendada meie ökoloogilist jalajälge.

 

Kogukonna kaasamine

Spithami Puhkemajad on kaasatud kogukonna tegevustesse ja üritustesse ning toetame mitmeid kohalikke algatusi. Oleme veendunud, et tugev kogukond on oluline osa jätkusuutlikust elustiilist ning meie panustamine kohalikku ellu on meie jaoks enesestmõistetav.

 

Klientide Teadlikkuse Tõstmine

Oleme veendunud, et haridus ja teadlikkus on olulised jätkusuutlikkuse saavutamiseks. Seetõttu jagame oma klientidega teavet ja praktilisi näpunäiteid selle kohta, kuidas reisides ja igapäevaelus keskkonda säästa. Loodame, et meie kliendid võtavad neid teadmisi kaasa ja rakendavad neid oma igapäevaelus.

Spithami Puhkemajad on südames pühendunud kestlikule ettevõtlusele ja elustiilile. Usume, et iga väike samm loeb ning koos saame luua parema tuleviku meie planeedile ja järeltulevatele põlvedele. Kui olete huvitatud jätkusuutlikust puhkusest ja looduselamusest, siis olete teretulnud külastama meie puhkekompleksi ja olema osa meie kestlikust teekonnast.

Meie saunaga puhkemajad

Spithami Puhkemajad on kompleks, kuhu kuulub kolm palkmaja - Väike Maja, Suur Maja ning Seltskonna Puhkemaja. Igas metsamajas on oma puuküttega saun ja kümblustünn, korralik köök ning lisaks palju muid mugavusi.

romantiline puhkemaja kahele 05

Väike Puhkemaja

Romantikute lemmik. 4 magamskohta. Väga privaatne, ümbritsetud metsaga. Oma saun ja kümblustünn. Kõikide mugavsutega köök + WIFI. Saunapuud, saunalinad ja voodipesud on hinna sees

€190 +km/ööpäev

väike%20puhkemaja%20saunaga%20MKL 0090

Suur Puhkemaja

Perede lemmik. 8 magamiskohta Kõikide mugavustega köök + WIFI. Oma saun ja kümblustünn. Saunapuud, saunalinad ja voodipesud on hinna sees.Ümbritsetud metsaga, oma tiik.

€290 +km/ööpäev

spithami saunaga puhkemajad 43

Seltskonna Maja

Parim valik sündmuse korraldamiseks. 20 magamiskohta, saunamaja ja elumaja eraldi. Oma kümblustünn, korralik köök ja seminari /peoruum koos varustusega. Toitlustuse võimalus.

€900 +km/ööpäev

Meie mõnusad metsajutud

Koolivaheaeg Spithamis

Koolivaheaeg SpithamisKolm väga mõjuvat põhjust, miks veeta oktoobri koolivaheaeg koos lastega Spithamis looduse keskel.Veeda koolivaheaeg SpithamisKui sa pole varem Spithamis käinud, siis siin on väga palju avastamist. Spithamit ümbritseb Nõva maastikukaitseala,...

Loen edasi

koolivaheag eestis lastega sügisel perepuhkus

Ettevõtte suvepäevade korraldamine

Ettevõtte suvepäevadKogenud ettevõtete suvepäevade korraldaja Tõnu Einasto: “Ettevõtte suvepäevad on juba ammu midagi muud, kui murumängud, tasuta õlu ja süldibänd”.Ettevõtte suvepäevad on juba ammu midagi muud, kui murumängud, tasuta õlu ja süldibändSelle kasuliku...

Loen edasi

ettevõtte-suvepaevade-korraldamine-spithami-tonu-einasto

Lühipuhkus Eestis

Lühipuhkus eestis.Kui sära kipub silmadest kaduma ja väsimus võtab võimust, siis on õige aeg teha üks väike paus igapäevastest toimetamistest. Võta endale lühipuhkus.

Loen edasi

lühipuhkus eestis

Ettevõtte suvepäevad, millest sa pole osanud unistadagi

Ettevõtte suvepäevad, millest sa pole osanud unistadagiSaad teada, kuidas korraldada ettevõtte suvepäevad, mis jäävad töötajatele veel kauaks meelde. Boonus: Sisaldab kogenud suvepäevade korraldaja Tõnu Einasto kasulikke nõuandeidEttevõtte suvepäevad on firma...

Loen edasi

ettevotte-suvepaevad-firmapidu-spithami-puhkemajad

6 põhjust, miks perepuhkus Spithamis on hea mõte

Perepuhkus SpithamisEesti pakub oma kaunite maastike ja rikkaliku kultuuriga külalistele palju avastamisrõõmu. Kui otsid ideaalset kohta perepuhkuseks, siis Spithami võib olla just see koht, mida oled otsinud.Perepuhkus Spithamis: kogemus, mida ei maksa mööda...

Loen edasi

perepuhkus-spithamis-01

Puhkemaja kümblustünniga

Puhkemaja kümblustünnigaMeil siin Spithamis on kõik puhkemajad sauna ja kümblustünniga.Puhka, kümble ja naudi.Mis on kümblustünn ja kuidas kümblustünni kasutada?Sõna kümblustünn koosneb kahest osast – “kümblus” ja “tünn”. Kümblustünn täidetakse veega, vesi...

Loen edasi

kümblustünniga puhkemaja

Terve kompleksi rent sündmuseks

Sobib hästi firmapidudeks, seminarideks, sünnipäevadeks, workshoppideks. meil on ka kämpingud, mida saab kasutada suvel.

Mahutab kuni 40 inimest, kuid väljas on ruumi palju. Suur lõkkeplats koos võrpalliväljakukga. Pakume toitlustuse ja vajadusel aitame ürituse läbi viia.

spithami puhkemajad kogu kompleksi rent 01
spithami saunaga puhkemajad 43
puhkemaja saunaga metsamaja
spithami seltskonna puhkemaja saunaga metsamaja 05
spithami saunaga puhkemajad 43

Spithami Puhkemajad – kestlik ja jätkusuutlik puhkus keset puhast loodust

Kui oled valmis tervitama kevadet värskes õhus, metsaradadel jalutades ja sauna naudinguid nautides, siis ootavad Spithami puhkemajad sind ja su pere või sõpru rõõmuga! Broneeri juba täna oma kevadpuhkus ning naudi Eesti looduse ilu ja kevadist energiat Spithami puhkemajades.

spithami puhkemajad saunaga logo puidust

SPITHAMI PUHKEMAJAD

Enamus meie külastajaid on kogenud, et Spithamis puhkamine parandab enesetunnet tõhusamalt, kui varasemad mujal veedetud puhkusehetked.

Loe siit, mida me pakume ja 
mida teha Spithamis

KONTAKTID

epp@minupuhkus.ee

53 466 264

Asuokoht kaardil

t

Korduvad küsimused

Kodukord

© Spithami Puhkemajad  |  Privaatsustingimused

HTML sitemap