Loodusest piisab täiesti

Inimese tervise ja heaolu seisukohalt on segamatu puhkus looduses äärmiselt oluline. Teaduslikult on tõestatud, et looduses viibimisel on mitmeid positiivseid mõjusid inimese füüsilisele ja vaimsele tervisele ning üldisele heaolule.

Puhkus looduses kui tervendaja

Minu nimi on Epp, ja ma olen Spithami Puhkemajade perenaine.

Jagan teiega üht erilist kogemust, mis muutis minu suhtumist loodusesse ja selle tervendavasse jõusse.

Suvi oli Spithamis väga kiire ja tegus aeg. Külastajaid oli palju erinevate soovide ja üritustega – sünnipäevad, firmaüritused ja muud meeleolukad sündmused täitsid meie päevakava. Inimesed ootasid põnevust ja meelelahutust, ning meie püüdsime pakkuda igale külalisele parimat elamust.

Kuid suvi hakkas vaikselt lõppema, ja sellega kadus ka melu. Sügisel saabusid hoopis rahulikumad ja rahu otsivad külastajad. Minul aga tiksus peas mõte, mida neile siis pakkuda, kuidas neid üllatada? Suvised veemõnud mere ääres ja rannapuhkus olid juba möödas, ning ma tundsin end veidi süüdi, et meie Spithamis ei paku piisavalt sügiseseks ajaks meelelahutust.

Inimese tervise ja heaolu seisukohalt on segamatu puhkus looduses äärmiselt oluline.

Sul on küsimus?

epp@minupuhkus.ee

53 466 264

Asuokoht kaardil

t

Korduvad küsimused

Kodukord

Midagi erilist

Aga siis juhtus midagi erilist. Olles saanud mõned korrad võimaluse olla täiesti üksi Spithamis, hakkasin mõistma, et see, mida meil juba olemas on, on tegelikult täiesti piisav.

Loodus ise, tema vaikus, puude lehtedes sahin ja tuule hõljumine nende vahel – see oli kõik, mida vajasin, et ennast taas inimesena tunda. Just need looduslikud elementide mõjud aitasid vaigistada peas keerlevaid mõtteid ja summutada igapäevaelu kiire tempoga seotud müra.

Mitu korda leidsin end lihtsalt seismas ja kuulamas, tundes, kuidas loodus end minu ümber avab. Mis võiks olla parem kui olla soojas majas, kamina ees, samal ajal kui väljas sajab vihma või rahet. Selline hetk on lihtsalt imeline ja lõõgastav. Seega, head puhkajad, tahan teile öelda, et meil on kõik olemas – kõik, mida vajate puhkuseks ja tervenemiseks.

Tulge ja nautige seda, mida loodus meile pakub. Meie ilusa metsa keskel on kolm hubast palkmaja, kus saate veeta aega nii, nagu te ise soovite. Ärge kartke aja maha võtmist ja loodusega üheks saamist – see võib muuta teie elu. 

 

Mida puhkus looduses sinuga teeb

Inimese tervise ja heaolu seisukohalt on segamatu puhkus looduses äärmiselt oluline. Teaduslikult on tõestatud, et looduses viibimisel on mitmeid positiivseid mõjusid inimese füüsilisele ja vaimsele tervisele ning üldisele heaolule.

Siin on mõned teaduslikult aspektid, mis selgitavad, miks loodusesse puhkama minemine on kasulik:

Stressi vähendamine: Uuringud on näidanud, et looduses viibimine aitab märkimisväärselt vähendada stressi taset. Looduslikud helid, nagu linnulaul ja loodusmüra, võivad lõõgastuda ja vähendada kortisooli, mis on seotud stressiga.

Emotsionaalne tasakaal: Looduses viibimine suurendab positiivseid emotsioone ja aitab vähendada negatiivseid tundeid. See võib parandada meeleolu ja aidata leevendada depressiooni ja ärevust.

Füüsiline aktiivsus: Looduses viibimine julgustab inimesi liikuma ja olema füüsiliselt aktiivsed. Jalutamine, matkamine või lihtsalt õues aja veetmine võib aidata parandada kehalist tervist ja suurendada energia taset.

Parema keskendumisvõime ja loovuse edendamine: Looduses viibimine võib suurendada inimese võimet keskenduda ja tugevdada loovust. See võib aidata leida uusi lahendusi probleemidele ja stimuleerida loomingulist mõtlemist.

Parandatud immuunsüsteem: Looduses viibimine võib tugevdada immuunsüsteemi ja suurendada keha võimet võidelda haigustega. See on seotud värske õhu sissehingamisega ja stressitaseme vähenemisega.

Puhkus looduses mõjub inimese tervisele ja heaolule äärmiselt positiivselt. Spithami Puhkemajad pakuvad ideaalset võimalust nautida looduse ilu ja saada kõiki neid kasusid.

Ühel ilusal päeval kohtusid kaks sõpra nimega Laura ja Mark, kes olid olnud sõbrad juba lapsepõlvest saati. Neil mõlemal oli kiire ja stressirohke elu linnas ning nad tundsid, kuidas nende vitaalsus ja elurõõm hakkasid tasapisi hääbuma. Ühel päeval otsustasid nad, et on aeg midagi muuta.</p>
<p>Laura ja Mark otsustasid minna seiklusele, mis viiks nad sügavale loodusesse, kus nad saaksid taas ühendust loodusega ja oma sisemise rahuga. Nad leidsid end Spithami Puhkemajadest, kus loodus valitses kõike enda ümber.</p>
<p>Esimesel hommikul ärkasid nad rõõmsal linnulaulu saatel ja astusid välja terrassile, kus männid sosistasid vaikset laulu ja päikesekiired mängisid lehtede vahel. Nad tundsid, kuidas looduse rahu ja vaikus hakkasid tasapisi nende südamesse tungima.</p>
<p>Nad veetsid päevi metsas jalutades, kuulates järvede vaikset loksumist ja tundes, kuidas maapind nende all elas. Nad lugesid raamatuid, istusid lõkke ääres ja vaatasid tähistaevast öösel. Nad tundsid end nii elusana ja täidetuna nagu poleks kunagi varem tundnud.</p>
<p>Laura ja Mark hakkasid märkama, kuidas nende vitaalsus suurenes päev päeva järel. Nad olid täis energiat ja rõõmu ning tundsid, kuidas nende kehad ja meeled said taas harmooniasse loodusega.</p>
<p>Ühel õhtul, kui nad istusid terrassil ja vaatasid päikeseloojangut, rääkisid nad sellest, kuidas linnakeskkond oli nende vitaalsuse ära võtnud ja kuidas looduse vibratsioon oli nad tervendanud. Nad mõistsid, et looduse loomulik võnkesagedus on midagi imelist, mis suudab taastada tasakaalu nende kehas ja meeltes.</p>
<p>Nad otsustasid, et nad ei taha enam kunagi unustada seda imelist tunnet, mida loodus neile pakkus. Nad lubasid endale, et nad tulevad siia tagasi alati, kui tunnevad, et vajavad looduse tervendavat puudutust.</p>
<p>Nii lõppes Laura ja Marki seiklus Spithami Puhkemajades, kuid nende armastus looduse vastu ja teadmine selle tervendavast jõust jäi nendega alatiseks. Nad olid leidnud oma püha paiga, kus nad said taas ühendust oma sisemise rahuga ja kus nende vitaalsus ei hääbunud kunagi.

Üks tore lugu ka

Ühel ilusal päeval kohtusid kaks sõpra nimega Laura ja Mark, kes olid olnud sõbrad juba lapsepõlvest saati. Neil mõlemal oli kiire ja stressirohke elu linnas ning nad tundsid, kuidas nende vitaalsus ja elurõõm hakkasid tasapisi hääbuma. Ühel päeval otsustasid nad, et on aeg midagi muuta.

Laura ja Mark otsustasid minna seiklusele, mis viiks nad sügavale loodusesse, kus nad saaksid taas ühendust loodusega ja oma sisemise rahuga. Nad leidsid end Spithami Puhkemajadest, kus kõikjal ümber ringi valitses loodus.

Esimesel hommikul ärkasid nad rõõmsal linnulaulu saatel ja astusid välja terrassile, kus männid sosistasid vaikset laulu ja päikesekiired mängisid lehtede vahel. Nad tundsid, kuidas looduse rahu ja vaikus hakkasid tasapisi nende südamesse tungima.

Nad veetsid päevi metsas jalutades, kuulates järvede vaikset loksumist ja tundes, kuidas maapind nende all elas. Nad lugesid raamatuid, istusid lõkke ääres ja vaatasid tähistaevast öösel. Nad tundsid end nii elusana ja täidetuna nagu poleks kunagi varem tundnud.

Laura ja Mark hakkasid märkama, kuidas nende vitaalsus suurenes päev päeva järel. Nad olid täis energiat ja rõõmu ning tundsid, kuidas nende kehad ja meeled said taas harmooniasse loodusega.

Ühel õhtul, kui nad istusid terrassil ja vaatasid päikeseloojangut, mõistsid nad, kuidas linnakeskkond oli nende vitaalsuse ära võtnud ja kuidas looduse vibratsioon oli nad tervendanud. Nad mõistsid, et looduse loomulik võnkesagedus on midagi imelist, mis suudab taastada tasakaalu nende kehas ja meeltes.

Nad otsustasid, et nad ei taha enam kunagi unustada seda imelist tunnet, mida loodus neile pakkus. Nad lubasid endale, et nad tulevad siia tagasi alati, kui tunnevad, et vajavad looduse tervendavat puudutust.

Laura ja Marki seiklus Spithami Puhkemajades sai küll ühel hetkel otsa, kuid nende armastus looduse vastu ja teadmine selle tervendavast jõust jäi nendega alatiseks. Nad olid leidnud oma püha paiga, kus nad said taas ühendust oma sisemise rahuga ja kus nende vitaalsus ei hääbunud kunagi.

Meie saunaga puhkemajad

Spithami Puhkemajad on kompleks, kuhu kuulub kolm palkmaja - Väike Maja, Suur Maja ning Seltskonna Puhkemaja. Igas metsamajas on oma puuküttega saun ja kümblustünn, korralik köök ning lisaks palju muid mugavusi.

romantiline puhkemaja kahele 05

Väike Puhkemaja

Romantikute lemmik. 4 magamskohta. Väga privaatne, ümbritsetud metsaga. Oma saun ja kümblustünn. Kõikide mugavsutega köök + WIFI. Saunapuud, saunalinad ja voodipesud on hinna sees

€190 +km/ööpäev

väike%20puhkemaja%20saunaga%20MKL 0090

Suur Puhkemaja

Perede lemmik. 8 magamiskohta Kõikide mugavustega köök + WIFI. Oma saun ja kümblustünn. Saunapuud, saunalinad ja voodipesud on hinna sees.Ümbritsetud metsaga, oma tiik.

€290 +km/ööpäev

spithami saunaga puhkemajad 43

Seltskonna Maja

Parim valik sündmuse korraldamiseks. 20 magamiskohta, saunamaja ja elumaja eraldi. Oma kümblustünn, korralik köök ja seminari /peoruum koos varustusega. Toitlustuse võimalus.

€900 +km/ööpäev

Meie mõnusad metsajutud

Koolivaheaeg Spithamis

Koolivaheaeg SpithamisKolm väga mõjuvat põhjust, miks veeta oktoobri koolivaheaeg koos lastega Spithamis looduse keskel.Veeda koolivaheaeg SpithamisKui sa pole varem Spithamis käinud, siis siin on väga palju avastamist. Spithamit ümbritseb Nõva maastikukaitseala,...

Loen edasi

koolivaheag eestis lastega sügisel perepuhkus

Ettevõtte suvepäevade korraldamine

Ettevõtte suvepäevadKogenud ettevõtete suvepäevade korraldaja Tõnu Einasto: “Ettevõtte suvepäevad on juba ammu midagi muud, kui murumängud, tasuta õlu ja süldibänd”.Ettevõtte suvepäevad on juba ammu midagi muud, kui murumängud, tasuta õlu ja süldibändSelle kasuliku...

Loen edasi

ettevõtte-suvepaevade-korraldamine-spithami-tonu-einasto

Lühipuhkus Eestis

Lühipuhkus eestis.Kui sära kipub silmadest kaduma ja väsimus võtab võimust, siis on õige aeg teha üks väike paus igapäevastest toimetamistest. Võta endale lühipuhkus.

Loen edasi

lühipuhkus eestis

Ettevõtte suvepäevad, millest sa pole osanud unistadagi

Ettevõtte suvepäevad, millest sa pole osanud unistadagiSaad teada, kuidas korraldada ettevõtte suvepäevad, mis jäävad töötajatele veel kauaks meelde. Boonus: Sisaldab kogenud suvepäevade korraldaja Tõnu Einasto kasulikke nõuandeidEttevõtte suvepäevad on firma...

Loen edasi

ettevotte-suvepaevad-firmapidu-spithami-puhkemajad

6 põhjust, miks perepuhkus Spithamis on hea mõte

Perepuhkus SpithamisEesti pakub oma kaunite maastike ja rikkaliku kultuuriga külalistele palju avastamisrõõmu. Kui otsid ideaalset kohta perepuhkuseks, siis Spithami võib olla just see koht, mida oled otsinud.Perepuhkus Spithamis: kogemus, mida ei maksa mööda...

Loen edasi

perepuhkus-spithamis-01

Puhkemaja kümblustünniga

Puhkemaja kümblustünnigaMeil siin Spithamis on kõik puhkemajad sauna ja kümblustünniga.Puhka, kümble ja naudi.Mis on kümblustünn ja kuidas kümblustünni kasutada?Sõna kümblustünn koosneb kahest osast – “kümblus” ja “tünn”. Kümblustünn täidetakse veega, vesi...

Loen edasi

kümblustünniga puhkemaja

Terve kompleksi rent sündmuseks

Sobib hästi firmapidudeks, seminarideks, sünnipäevadeks, workshoppideks. meil on ka kämpingud, mida saab kasutada suvel.

Mahutab kuni 40 inimest, kuid väljas on ruumi palju. Suur lõkkeplats koos võrpalliväljakukga. Pakume toitlustuse ja vajadusel aitame ürituse läbi viia.

spithami puhkemajad kogu kompleksi rent 01
spithami saunaga puhkemajad 43
puhkemaja saunaga metsamaja
spithami seltskonna puhkemaja saunaga metsamaja 05
spithami saunaga puhkemajad 43

Tule ja puhka looduses – see aitab terveneda

Sinu ja sinu lähedaste tervise ning heaolu seisukohalt on segamatu puhkus looduses äärmiselt oluline. Tule ja tervenda ennast meie kosutavate metsade vahel.

spithami puhkemajad saunaga logo puidust

SPITHAMI PUHKEMAJAD

Enamus meie külastajaid on kogenud, et Spithamis puhkamine parandab enesetunnet tõhusamalt, kui varasemad mujal veedetud puhkusehetked.

Loe siit, mida me pakume ja 
mida teha Spithamis

KONTAKTID

epp@minupuhkus.ee

53 466 264

Asuokoht kaardil

t

Korduvad küsimused

Kodukord

© Spithami Puhkemajad  |  Privaatsustingimused

HTML sitemap