COVID UUENDUS: hea uudis – koroonaviirus sureb puitpindadel kiirelt ja saunas silmapilkselt

Selle postituse lugemiseks läheb sul 4 minutit aega.

Teaduslikud uuringud kinnitavad, et puitpinnad hävitavad viiruseid ja baktereid oluliselt kiiremini, kui klaas, plast või muud tehismaterjalist keskkonnad ning +75°C kraadises saunas sureb viirus koheselt.

  • Kuidas tappa COVID-19 viirust?
  • Kui kiiresti sureb koroonaviirus saunas?
  • Kuidas me tagame oma klientide turvalisuse?
covid uuendus puhkemajad eestis spithami

Koledad koroona uudised tekitavad üha suuremat ärevust. Juba aasta kestnud piirangud muutuvad karmimaks ning olukorra leevenemisest ei anna miski märku. Inimeste üldine ärevustunne kasvab ning harjumuspärasest erinev situatsioon mõjutab pika kestuse korral vaimset ja füüsilist heaolu.

Pakume sulle uudiseid, mis teevad olemise ja tuju paremaks. Nimelt:

COVID-19 viirus ei ela puitpindadel kaua

Kuigi COVID-19 levib peamiselt õhu kaudu on teada, et koronaviirus võib levida ka erinevate kokkupuutepindade ning elutute objektide kaudu.

Näiteks kui oled nakatunud COVID-19 viirusega ning sinu käed puutuvad kokku kehast lenduvate osadega (aevastamine, köhimine, nuuskamine) ning puudutad nende kätega ukselinki, siis puutepinnale jäänud viiruse osad liiguvad kergelt edasi järgmistele ukselingi katsujatele. Kui sinust järgmine ukselingi katsuja puudutab kätega oma nägu või hingamisteedega seotud kehaosasid, siis on viirusega nakatumine risk ülimalt tõenäoline.

Soome tehniliste uuringute keskuse VTT teadlane Tiina Vailio-Kaila koostöös Aalto Ülikooliga on jõudnud järeldusele, et enamus puitpindu on loomult antibakteriaalsed ning puitpindadel surevad nii viirused kui bakterid (k.a. COVID-19 viirus) oluliselt kiiremini, kui muudel pindadel. Seda põhjusel, et puit eritab lenduvaid süsivesinikke.

Teadlane on oma uurimustöös teinud selgeks, et suurtes kogustes hävitab puit seetõttu bakeriaalseid patogeene.

Koroonaviirus sureb kuumas saunas silmapilkselt

Mida kõrgem on temperatuur, seda kiiremini surevad viirused ja bakterid. Erandiks ei ole ka COVID-19 viirus.

National Science Foundation teadlased tegid mahuka uuringu tulemusel kindlaks, et enamik koroonaviiruse tekitajaid sureb koheselt peale kokkupuudet temperatuuridega, mis on kõrgemad kui +65 °C .

Kolme minuti jooksul peale kokkupuudet temperatuuriga, mis on +65 °C või kõrgem, kaotab viirus täielikult oma eluvõime. Seega võime olla kindlad, et kui tuled meie juurde sauna, siis koroonaviirust sa siit kindlasti ei saa.

Selle teema kohta on ka Healthline avaldanud põhjaliku kokkuvõtte.

spithami seltskonna puhkemaja saunaga metsamaja

Meie juures tunned ennast turvaliselt COVID-19 leviku tingimustes

Nii nagu teadlased on kindlaks teinud, sureb COVID-19 viirus puitpindadel kiirelt ning heas kuumas saunas silmapilkselt. Spithami Puhkemajade kompleks koosneb vaid palkmajadest ning enamus interjöörist on loodud naturaalsest puidust. Igas majas on oma privaatne puuküttega saun, kus saad ennast mõnusalt kuumaks ajada. Meie juures on nakatumisoht väga väike või praktiliselt olematu.

Puutepindade regulaarne puhastamine on võtemteguriks COVID-19 ehk koroonaviiruse leviku tõkestamisel. Võtame seda teadmist väga tõsiselt ning meie klientide turvalisus on meile äärmiselt oluline.

Peale külaliste lahkumist viime 3h pärast igas kasutatud puhkemajas ja ruumis läbi põhjaliku puhastuse (s.h. kõik tekstiilid, pehme mööbel, erinevad kokkuputepinnad jne) vastavalt EHRL-i hotellide tervise turvalisuse tegevusjuhisele. 

Ruumide ja pindade puhastamisel järgime rangelt Terviseameti puhastuse ja desinfitseerimise soovitusi. 

Kõik meie puhkemajades olevad pinnad (saunad, tualetid, kraanikausid, köögid, magamistoad, trepid, uksed jne) puhastame spetsiaalse desinfitseeriva lahusega, millel on virutsiidne toime ehk kasutame spetsiaalseid vahendeid, mis hävitavad võimalikud viirused ja bakterid koheselt.

Loe lisaks siit blogiartiklist, kui põhjalikult me oma külastajate tervise turvalisusega igapäevaselt tegeleme

Hea teada

Kasulikku lugemist selle kohta, kui kaua ja kuidas COVID-19 viirus elab ja mis tingimustes ta kiirelt hääbub, saad lugeda nendest artiklitest:

spithami puhkemajad saunaga

Kui oled meie juures varem peatunud, siis tead juba, et kõik meie saunaga puhkemajad on ehitatud puidust.

Meil on kõik puidust – majad on puidust, põrandad ja laed on puidust, uksed on puidust ja muidugi on meil superhead puuküttega saunad. 

Kui oled vaimselt kurnatud, siis aitab kosutav metsateraapia, mida pakume Spithami Puhkemajade külastajatele koostöös metsateraapia giid Egle Beek’iga.

Meie Väike Maja on suurepärane romantikutele ning väiksematele peredele, Suur Maja sobib puhkamiseks kuni 8 inimesele ning Seltskonna Puhkemajas saad korraldada turvaliselt väiksemaid üritusi – siia mahub mugavalt kuni 20 inimest.

Tervitustega,
Spithami Epp

P.s.  – kui sul on kohe vaja minu käest mindagi lisaks uurida, siis helista mulle +372 53466264 või küsi pakkumist puhkamiseks igapäevasusest – meil on siin Spithamis väga kosutav ja turvaline.  Kui sa veel ei tea, kus me asume, siis vaata kaardilt – meie juurde on lihtne tulla.

VÄIKE PUHKEMAJA SAUNAGA

190€+km / ööpäev

4 magamiskohta

Kõikide mugavustega köök + WIFI

Saun, dush ja WC, kümblustünni kasutamise võimalus

Saunapuud, saunalinad ja voodipesud on hinna sees

Võimalik 2 lisakohta ilma lisatasuta

Väga privaatne, ümbritsetud metsaga

ROMANTIKUTELE

SUUR PUHKEMAJA SAUNAGA

290€ +km/ ööpäev

8 magamiskohta

Kõikide mugavustega köök + WIFI

Saun, dush ja WC, kümblustünni kasutamise võimalus

Saunapuud, saunalinad ja voodipesud on hinna sees

Võimalik 2 lisakohta ilma lisatasuta

Väga privaatne, ümbritsetud metsaga, oma tiik

POPULAARNE

SELTSKONNA PUHKEMAJA

900€+km / ööpäev 

20 magamiskohta

Kõikide mugavustega köök + WIFI

Saunamaja ja elumaja erladi

Saunapuud, saunalinad ja voodipesud on hinna sees

Kümblustünni kasutamise võimalus

Väga privaatne, ümbritsetud metsaga

KOGU KOMPLEKSI RENT

Lepime hinna kokku

40 magamiskohta

Suur lõkkeplats ning kolm kümblustünni

Soovi korral toitlustus 

Sobib hästi firmapidudeks, seminarideks, sünnipäevadeks

Vajadusel aitame üritust korraldada

Uuri lisaks, teeme sulle hea pakkumise

Siin on sulle lisaks põnevat lugemist Spithami Puhkemajade kohta